سیستم مدیریت محتوا چیست؟

سیستم مدیریت محتوا (Content Management System) یا به اختصار CMS پشت زمینه سایت شما می باشد.

با پیشرفته شدن تکنولوژی های طراحی سایت، وبسایت ها از صفحاتی که صرفاً ایستا بودند و هیچ منطقی پشت آن ها نبود خارج شدند، آهسته آهسته زبان های برنامه نویسی وارد دنیای وب شدند و کار مدیران وبسایت را راحت و راحت تر کردند.

سیستم مدیریت محتوا کنترل پنلی می باشد که با یکی از زبان های برنامه نویسی نظیر PHP و ASP نوشته شده است و وظیفه مدیریت صفحات وب شما را به عهده خواهد داشت.

بدون داشتن یک CMS شما نخواهید توانست تصاویر اسلایدشو وب سایت خود را براحتی عوض کنید، یک خبر به سایت اضافه کنید و یا مطلبی را ویرایش نمایید، محصولات خود را اضافه و کم کنید یا قیمت آن ها را تغییر دهید، پرداخت های آنلاین را مدیریت کنید و یا خیلی از کارهای دیگر که یک وب سایت شایسته به آن ها نیاز دارد.

سیستم های مدیریت محتوای زیادی وجود دارند، برخی از آن ها شهرت جهانی دارند و در عوض عملکرد آن ها به وظایف خاص محدود می شود و برخی از آن ها با این که شهرت ندارند، اما بسیار کارآمد هستند، در واقع این CMS ها در رده سیستم های شخصی قرار می گیرند و حسن آن ها در این است که علاوه بر وظایف عمومی که در سیستم های مدیریت محتوای مشهور وجود دارد، وظایف خاص را هم مدیریت می کنند، وظایفی که بر اساس نیاز سفارش دهنده تعریف می گردند.

سیستم مدیریت محتوای گراندسایت نیز در رده سیستم های شخصی قرار می گیرد، سیستمی که از پایه توسط زبان قدرتمند PHP و به دست خود گراند سایت نوشته شده است و اگر حمل بر خودستایی نباشد، کاملاً دوست داشتنی است، زیرا از طرفی بر اساس نیازهای عمومی کاربران نوشته شده است و از طرفی سیستمی کاربرپسند می باشد، همچنین پتانسیل حذف و اضافه و تغییر بسیاری دارد و خوشبختانه از ابتدا طراحی آن بر اساس سیستم برنامه نویسی شیء گرا (OOP) بوده است.

در ادامه با ما همراه باشید تا این سیستم را فرا بگیریم.

از آنجایی که وقت شما برای ما ارزشمند است، سعی می کنیم در آموزش از توضیحات اضافه پرهیز کنیم و چکیده مطلب را با زبانی ساده برای شما بیان کنیم.

* خاطر نشان می شویم که به دلیل رشد و توسعه سیستم، ممکن است نسخه CMS شما، 100% با نسخه ای که در این آموزش وجود دارد، برابری نداشته باشد، اما نگران نباشید، سیستم منطق ساده ای دارد و با درک آن بیشتر بخش را یاد خواهید گرفت و در نهایت در صورتی که بخشی برای شما ناآشنا ماند، باز هم نگران نباشید، ما در کنارتان هستیم، با ما تماس بگیرید.

* در صورتی که در حین کار با CMS با خطای سیستمی مواجه شدید، مشکل را از طریق آدرس ایمیل: bug@grandsiteco.com به ما اطلاع دهید.

facebook