اخبار و مقالات

اخبار و مقالات یکی از مهم ترین ارکارن هر وبسایتی می باشند و نقش مهمی در افزایش رتبه سئو سایت ایفا می کنند. پس بهتر است که به این بخش به عنوان یک شاخه پول ساز از وبسایت خود، نگاه کنید.

در cms های گراندسایت به نسبت نسخه مورد استفاده یک، یا دو یا سه بخش مشابه از این قابلیت وجود دارد:

- اخبار

- اخبار شرکت

- مقالات

همانطور که گفتیم هر سه این بخش ها شبیه به هم می باشند و شما با فراگیری روش استفاده یکی از آن ها در واقع استفاده از دیگر بخش ها را هم آموخته اید.

در ادامه به معرفی بخش های مختلف این قابلیت از cms می پردازیم و شما را با روش های افزودن یک خبر، ویرایش و حذف آن آشنا خواهیم کرد.

 

لیست اخبار

برای مشاهده لیست خبرها شما باید آن را از منوی سمت راست انتخاب کنید. پس از ورود به بخش اخبار شما همچنین می توانید با استفاده از دکمه خبر جدید یک خبر جدید ایجاد کنید و یا با کلیک روی عنوان یک خبر، وارد بخش ویرایش شده و آن را ویرایش کنید.

 

ایجاد خبر جدید

 برای ایجاد خبر جدید روی دکمه خبر جدید کلیک کنید تا وارد بخش ایجاد خبر شوید، در این بخش باید چند فیلد را پر کنید که یک به یک آنها را توضیح می دهیم:

- عنوان: این بخش در واقع همان تیتر خبر است، مثلاً "شرکت گراندسایت در همایش بین المللی نرم افزارهای نوین"

- نام URL: این بخش با پر کردن بخش عنوان به صورت اتوماتیک پر میشود، نام URL همان چیزی است که در آدرس بار مرورگر شما پس از آدرس وبسایت شما می آید.

- گروه: اگر در بخش دسته بندی، گروه هایی را برای خبر خود ایجاد کرده باشید، می توانید اینجا یکی از آنها را در منوی باز شو انتخاب کنید تا به نام URL شما اضافه شود و به عنوان دسته اصلی استفاده شود و همچنین می توانید سایر گروه های مرتبط را که به صورت تیک در پایین منوی باز شو آمده است به عنوان گروه های فرعی مرتبط انتخاب کنید.

- کلمات کلیدی: کلمات کلیدی مرتبط به خبر را در اینجا وارد کنید. کلمات کلیدی باید با خط تیره از هم جدا شوند. سعی کنید بیش از دو یا سه کلمه کلیدی وارد نکنید.

- تصویر:  تصویر اصلی خبر را از طریق دکمه Choose File انتخاب کنید. این گزینه اختیاری است و می تواند خالی باشد.

- توضیحات: اینجا یک توضیح کوتاه برای خبر خود وارد کنید، چیزی شبیه پاورقی یا پی نوشت، این فیلد می تواند خالی باشد، توضیحات و متن خبر از دو ویرایشگر متن tinyMCE نسخه های 3 و 4 استفاده می کنند که می توانید آموزش نسخه 3 را از اینجا و آموزش نسخه 4 را از اینجا مشاهده کنید.

- متن خبر: متن خبر حاوی متن اصلی خبر می باشد و توضیحات آن مانند فیلد توضیحات می باشد. البته پر کردن این فیلد اجباری است.

پس از پر کردن فیلدهای لازم، دکمه ثبت را بزنید تا خبر شما اضافه شود.

 

ویرایش خبر

ویرایش خبر دقیقاً مانند ایجاد خبر می باشد با این تفاوت که در این بخش دو نوع ویرایشگر متن در اختیار شماست، وقتی وارد بخش ویرایش (با کلیک روی عنوان خبر در لیست اخبار) می شوید، ابتدا نسخه قدیمی تر ویرایشگر متن TinyMCE یعنی نسخه سوم آن باز می شود. در صورتی که شما می خواهید از نسخه 4 استفاده کنید کافیست روی دکمه ویرایشگر جدید در بالای صفحه استفاده کنید، به این ترتیب به صفحه ویرایشی می روید که نسخه ویرایشگر متن آن 4 است. در این صفحه مجدداً با فشردن دکمه ویرایشگر قدیمی به نسخه قبل می روید.

پس از پایان ویرایش دکمه ویرایش را بزنید.

 

 

 

facebook