برنامه نویسی سایت

زمانی که زبان نشانه‌گذاری ابرمتنی یا همان HTML ابداع شد، این زبان در کنار شیوه نامه آبشاری اش یا همان CSS تنها صفحاتی را برای ارائه گزارشات ایجاد می کرد. مهمترین کار اچ تی ام ال ارائه اطلاعات بود و تحلیل و تفکر جایی در وب نداشت، به مرور زبان های برنامه نویسی پا به عرصه وب گذاشتند و وبسایت ها را متحول کردند؛ اولین های این زبان ها شاید تنها به کار ارسال ایمیل و یا عملیات بسیار محدود می آمدند، اما به زودی زبان هایی چون ASP و PHP چنان قدرت گرفتند که وبسایت ها را از زونکن های گزارشی به برنامه های کاربردی مهم تبدیل کردند.

امروز دیگر سهم بزرگی از اقتصاد و سیاست و آموزش و تفریح را وبسایت ها به عهده دارند، زبان ها برنامه نویسی سمت سرور و سمت کاربر در کنار تکنولوژی های نهان خود، همچون ایجکس دنیای اینترنت را به تسخیر خود درآورده اند.

با پا به عرصه گذاشتن زبان های شیء گرا، دنیای طراحی نرم افزار ها یکبار دیگر متحول شد و برنامه ها شکل منظم تری به خود گرفتند و در این میان برنامه وبسایت یکبار دیگری، پوست انداختند و چهره خود را جدید کردند.

اگر بگوییم برنامه نویسی وب سایت طاقت فرسا ترین بخش ایجاد یک وبسایت است، گزاف نگفته ایم. زمان بسیاری برای ایجاد یک وب سایت، یک ماژول و به مرور زمان یک فرم ورک صرف می شود.

این سختی در مقابل عشقی که به کارمان داریم، چیزی نیست و تنها یه فکر توسعه دانش و عملکردمان می باشیم و تا در کنار طراحی وبسایت، نمای گرافیکی زیبا و کاربر پسندی را از سیستم مدیریت محتوا در خدمت شما عزیزان قرار دهیم. سیستم مدیریتی که قطعاً برای کارآمدی آن زحمت بسیاری کشیده شده است!

 

facebook