صفحه آرایی در طراحی سایت

برای دستیابی به حداکثر کارایی و خوانایی در طراحی سایت، شما باید با دقت یک آرایش و قالب مناسب برای صفحات وب خود در نظر بگیرید. توجه کنید که اگر کاربران آرایش و صفحه آرایی شما را طراحی سایت دوست نداشته باشند و یا با آن راحت نباشند، از سایت شما استفاده نخواهند کرد.

در ادامه مباحثی را مطرح می کنیم که به طراحی سایت شما در دستیابی به این اهداف کمک می کند.

 

سایت نامرتب

سایت های شلخته یک وظیفه مهم دارند و آن هم فراری دادن مشتری و بازدیدکننده است، از شلوغ و نامرتب کردن کردن سایت خود پرهیز کنید. در ادامه نکاتی را ذکر می کنیم که به طراحی سایت شما برای نیل به این اهداف کمک کند:

- استفاده از عنوان و زیر عنوان برای شکستن مناطق محتوی در یک صفحه وب

- استفاده از رنگ پس زمینه برای شکستن مناطق در یک صفحه وب

- حذف محتوای غیر ضروری، در این زمینه باید مطالعاتی در مورد سئو نیز داشت تا معنای ضروری و غیر ضروری کمی مشخص تر شود.

 

 صفحه آرایی در طراحی سایت

 

حرکت

تجربه در طراحی سایت نشان داده است که ذهن مخاطب به مرور زمان به این مسئله عادت می کند که محتوایی که در صفحه در حال حرکت است یا اسلایدشو است یا تبلیغات، از آنجایی که اسلاید شو ها ابعاد خیلی بزرگتری دارند و جای آنها هم در طراحی سایت معمولاً در تمام سایت مکان مشخصی از صفحه است، پس متحرک های کوچک قطعاً تبلیغ هستند. و ذهن اتوماتیک وار آنها را فیلتر می کند! بجای عناصر گرافیکی متحرک از متن و عناوین استفاده کنید.

 

خرد کردن

خرد کردن یک راهکار مهم در منطق طراحی سایت می باشد، کاملاً مبرهن است که به خاطر سپردن قطعات کوچک، راحت تر از به یادسپاری قطعات بزرگ است. سعی کنید جملات طولانی را به پاراگراف ها یا لیست های گلوله ای تبدیل کنید. این دو پاراگراف را مقایسه کنید، یادسپاری کدامیک ساده تر است؟

- به طور سنتی نوشتن با یک مقدمه شروع می شود و به تدریج به نتیجه ختم می شود. در سبک هرمی شما باید شرح مشکل را بیان کنید و پس از آن کار مربوطه، روش، نتایج و در نهایت نتیجه گیری را ارائه دهید.

- به طور سنتی نوشتن از یک مقدمه آغاز و به نتیجه گیری ختم می شود، در سبک هرمی این مراحل را داریم:

1- شرح مشکل

2-  کار مربوطه

3- روش

4- نتایج

5- نتیجه گیری

 

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت responsive یا واکنش گرا، مسئله ای هست که امروزه بیشتر به آن توجه می شود. به عنوان یک طراح سایت مهم ترین وظیفه شده طراحی سایت برای رزولیشن 1024 در 768 می باشد. اما باید توجه کنید که امروز بسیاری سایت را از دستگاه های موبایل و تبلت می بینند.

از سیستم گزارش گری و فایل های لاگ سایت برای مشاهده اندازه صفحه نمایش کاربران بیشتر استفاده کنید. طراحی را بر اساس استانداردهای موجود ادامه دهید تا کاملاً واکنش گرا شوید.

 Write a comment ...
ارسال نظر
انصراف
facebook