چگونه اعضای کانال تلگرام خود را افزایش دهیم؟

اگر شما هم مدیر یک کانال تلگرام هستید، حتماً دغدغه این را دارید که اعضای کانال تلگرام خود را افزایش دهید.

افزایش اعضای کانال های تلگرام 

در این مقاله کوتاه می خواهیم چند نکته برای افزایش اعضای کانال های تلگرام به شما معرفی کنیم، با ما در این چند نکته کوتاه همراه باشید:

1. وقت بگذارید:

وقتی شما خودتان برای کانال خودتان وقت نگذارید، از دیگران چه انتظاری می توانید داشته باشید؟ کانال های موفق مدیرانی داشته اند که وقت زیادی را صرف کار خود کرده اند. سعی کنید بجای اینکه فقط چند پست از این ور و آن ور فوروارد کنید، گاهی هم خودتان ابتکار داشته باشید و مطالبی را از خودتان خلق کنید.

2. امضا و نماد داشته باشید:

فوروارد شدن بخشی از ذات تلگرام است، درست است که خیلی ها وقتی پست شما را به کانال شان فوروارد میکنند، امضای شما را پاک می کنند، اما به این نکته هم توجه کنید که تلگرام تعداد بسیار زیادی هم گروه دارد که اعضای گروه ها معمولاً حوصله حذف امضای شما را ندارند و در واقع مطلب شما را بی کم و کسر کپی می کنند. پس همیشه آدرس کانال را به عنوان امضاء در پایین پست ها بگذارید و یا حتی برای پست های تصویری که پیش بینی می کنید بیش از اندازه قرار است فوروارد شوند، یک نماد از خودتان قرار دهید و یا به اصطلاح آنها را با آدرس کانال تلگرام خودتان واتر مارک کنید.

3. پول خرج کنید و تبلیغات کنید.

تبلیغات روش موثری برای جذب ممبر است، اگر از دستتان بر می آید تا حدودی هم بودجه برای تبلیغات خود کنار بگذارید. دقت کنید که تبلیغات شما نباید شلوغ و زننده باشد، باید جوری تبلیغ کنید که دیگران رغبت کنند روی لینک شما کلیک کنند.

کانال تلگرام

4. تبادل کنید:

تبادل کانال یکی از شیوه های مرسوم در تلگرام برای جذب ممبر است، در این شیوه شما با یک کانال تلگرامی دیگر توافق می کنید که تبلیغ کانال های خود را در کانال های یکدیگر قرار دهید. البته این کار نیاز به این دارد که شما مدام دنبال کانال های هم سطح خودتان بگردید و با مدیر آن کانال ها مذاکره کنید و این مسئله کمی زمان بر است.

اما نگران نباشید، می توانید از ربات تبادل کانال تلگرام استفاده کنید. به این ربات سر بزنید:  @tabadol_kanal_bot

همچنین می توانید سری هم به سایت ربات تبادل کانال تگرام بزنید: www.texchange.ir

این رباتِ چند زبانه با دریافت هزینه ای بسیار کمتر از آنچه تصور آن را میکنید برای شما تبادل انجام می دهد.

باید توجه کنید که بعضی از ربات ها کانال شما را مملو از تبلیغ می کنند، این ها برای کانال شما سم هستند، هرگز از آنها استفاده نکنید، زیرا باعث فرار کاربران از کانال تلگرام شما می شوند، کاربران دوست ندارند مدام در کانال شما تبلیغ ببینند. رباتی که ما به شما معرفی کردیم این مشکل را ندارد، زیرا در هر سانس تبادل یک الی دو پست در کانال شما می گذارد.

5. حوزه فعالیت خود را مشخص کنید:

کاربران باید بدانند کانال روی چه مسئله ای تمرکز دارد، اما روی چندین مسئله تمرکز دارید، مثل طنز، خبر، تاریخ، ورزش و ... ، این را حتماً در توضیحات کانال خود ذکر کنید، اینکار بهتر از این است که اعضایی را جذب کنید و بعد از چند ساعت آنها از کانال شما لفت بدهند.

6. با اعضای کم شروع نکنید:

تلگرام به شما اجازه می دهد تا 200 کاربر از لیست مخاطبین خود را به کانال خود اضافه کنید. از این پتانسیل استفاده کنید. توسعه کانالی با تعداد اعضای کم مثلاً با 1 تا 20 کاربر خیلی سخت و دشوار است. در این زمینه لطفاً مطلب کانال های تلگرام کم عضو را از سایت texchange.ir مطالعه کنید.

7. از موضوعات حاشیه ای به عنوان محور اصلی پرهیز کنید:

اینکه یک مسئله ای در جامعه به سرعت داغ می شود، مانند مسئله غم انگیز پلاسکو، موضوع خوبی برای راه اندازی یک کانال نیست، همیشه موضوعی را انتخاب کنید که تا مدت ها مخاطب داشته باشد و همچنین دارای عمومیت باشد، مانند خبر، طنز، ورزش

8. خلاف اخلاق نباشید:

شاید موضوعات غیر اخلاقی مخاطبان خاص خود را داشته باشد، اما همواره به این نکته توجه کنید که موضوعات اخلاقی دامنه بسیار وسیع تری را شامل می شود. سعی کنید از این پتانسیل استفاده کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که تلگرام با کانال های غیر اخلاقی برخورد می کند و آنها را بلاک می کند.

 

امیدوارم مطالبی که بیان شد، برای افزایش اعضای کانال تلگرام شما موثر باشد. شما همچنین میتوانید  خود را با توضیحات در بخش نظرات همین مقاله معرفی کنید تا ما آن را منتشر کنیم.

 

توضیحات ربات برای انگلیسی زبان ها

 Write a comment ...
ارسال نظر
انصراف
محمد
1396/1/25 15:58:13

سلام
چرا پس میبری برای کانال اضافه نشد؟

facebook